Mycie auta – szczotka czy gąbka?

Chyba każdy właściciel auta zdaje sobie sprawę, jak ważne jest jego regularne mycie. Wszak wygląd pojazdu ma także wpływ na to, co inni ludzie sądzą o jego kierowcy. Ale wcale nie jest to najważniejsze – na brudnej karoserii osiada jeszcze więcej zanieczyszczeń, które mają dzięki temu zwiększoną przyczepność. Ponadto, nieczyszczone ptasie odchody mogą prowadzić do korozji lakieru i jego trwałego uszkodzenia.

Mycie z pomocą szczotki do mycia samochodu czy gąbki?

Gąbka jest najtańszą opcją. Jest bardzo miękka, więc nie ma szans na zarysowanie lakieru. Niestety, usunięcie z jej pomocą zaschniętych zabrudzeń może być trudne.

Szczotka do mycia samochodu o wiele lepiej poradzi sobie z brudem. Warto wybrać taką, która wykonana jest w pełni z naturalnego włosia. Ważne, by jej krawędzie i twarde boki zostały obite gumą, co uchroni lakier przed przypadkowym obiciem.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim o tym, jak ważne są odpowiednie kosmetyki do samochodu. Bez nich efekty prac nie będą zadowalające.Mycie lakieru powinno odbywać się z użyciem specjalnego szamponu. Ponadto zdecydowanie warto pamiętać o użyciu pasty, która niweluje drobne rysy i otarcia. Umyty lakier można zabezpieczyć przy pomocy wosku, który nie tylko nada mu piękny połysk, ale i utrwali uzyskane efekty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki samochodowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *