Czy warto myć silnik w aucie?

Wiele kierowców boi się wykonywać jakiekolwiek prace przy silniku auta, tłumacząc się brakiem niewiedzy. Bardzo często ograniczają się oni do czyszczenia jedynie lakieru i środka pojazdu, zapominając, że przecież o wiele ważniejsze jest to, co pod maską. Mycie silnika jest proste, o ile pamięta się o kilku zasadach.

Po co myć silnik?

Pamiętać należy, że silnik jest sercem samochodu, a odpowiednie dbanie o niego może przedłużyć jego żywotność. Regularne mycie pozwala na wczesne wykrycie wszelkich wycieków, dzięki czemu można odpowiednio szybko na nie zareagować.

Jak myć silnik?

Przede wszystkim, będą potrzebne specjalne kosmetyki do samochodu – płyn do mycia silników MrCleaner. Lepiej wybrać produkt z górnej półki, którego zadaniem będzie dokładne usunięcie zanieczyszczeń.

Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie zabezpieczyć elektryczne elementy silnika. Mycia nie wolno przeprowadzać, kiedy jest on gorący, musi najpierw kompletnie wystygnąć.

Płyn do mycia silników nakłada się na powierzchnię silnika. Już bez szorowania wstępnie usuwa on lżejsze zabrudzenia. Zaschnięty brud można zetrzeć przy pomocy specjalnej szczotki. Po skończonej pracy silnik należy spłukać – zawsze wodą pod niskim ciśnieniem. Użycie wysokociśnieniowej myjki może uszkodzić delikatne elementy silnika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki samochodowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *